Spolkový dům již od roku 2006 poskytuje jedinečné zázemí pro činnost a pravidelné setkávání spolků a neziskových organizací z Vlašimi a okolí a vlastními aktivitami celkově přispívá k rozšíření nabídky volnočasových, vzdělávacích, společenských a sportovních aktivit ve Vlašimi. Hlavním posláním Spolkového domu je podporovat činnost místních spolků, které mají v domě své klubovny nebo se pravidelně schází ve společných prostorech (v přednáškové nebo setkávací místnosti).

Vedle aktivit pořádaných samotnými spolky nabízí Spolkový dům pravidelně každý rok několik zajímavých akcí pro širokou veřejnost. Z kulturně laděných akcí jsou to především Slavnosti sourozenců Roškotových, jejichž cílem je připomenout slavné vlašimské rodáky Annu a Kamila Roškotovi (březen), Velikonoční jarmark (březen/duben), Májové slavnosti ve Spolkovém domě (květen), Podzimní jablkobraní (říjen) či Vánoční ladění(prosinec). Z volnočasových a sportovních akcí můžeme dále širokou veřejnost pozvat na Lezecké závody Vlašimská karabina (červen) či Melounovou slavnost (září). Pro děti ve Vlašimi a okolí každé léto připravujeme letní příměstské a pobytové tábory.

Kromě kulturních a sportovních akcí k nám můžete zavítat na různé vzdělávací akce – přednášky, besedy, kurzy či školení. Řadu z nich pořádáme sami či ve spolupráci s dalšími partnerskými organizacemi.

Naše prostory využívají například tyto spolky:

Více informací

Anna Roškotová v roce  1966 celý dům se zahradou i všechny své práce odkázala městu Vlašimi s podmínkou zřízení galerie – památníku jejího díla a díla bratra Kamila Roškota. Zejména z finančních důvodů se tento odkaz nepodařilo naplnit. V roce 2006 byl však otevřen Spolkový dům – Dům sourozenců Roškotových, který, jak je již patrno z názvu domu, alespoň částečně odkaz obou sourozenců Roškotových nadále udržuje.

Více informací

ZAHRADA PLNÁ AKTIVIT se nachází na rozsálhlém pozemku, který se rozprostírá za Spolkovým domem. Nabízí zázemí pro různé volnočasové a sportovní aktivity a pro společná setkávání spolků a organizací v období od jara do podzimu. Všem návštěvníkům Spolkového domu je nově od léta 2008 k dispozici boulderingová stěna a zahradní altán, lákající k příjemnému posezení především v jarních a letních měsících. Sportovně založení dále ocení již stávající lezeckou stěnu, dále trampolínu nebo možnost zahrát si fotbal, kroket či petanque.

Více informací

Lezecká stěna byla vybudována na zadním průčelí Spolkového domu v červnu 2007. Stejně jako boulderingová stěna byla vybudována za finančního přispění Středočeského kraje a Města Vlašimi. Přístup na lezeckou stěnu je možný pouze pod vedením a jištěním lezeckého instruktora.

Miroslav Brožek
731 024 683 – 9.00–18.00 hod
mbrozek@spolkovydum.cz

Více informací

Kategorie

Spolky
Zahrada
Lezecká stěna
Historie

Kontaktní údaje

Mgr. Jitka Fialová
737 505 605 – 9.00–18.00 hod.
info@spolkovydum.cz